pondělí 24. března 2014

3 návštěvy v Jevišovicích

Od Jardy Ježka mám dobrý tip na strop v Jevišovicích, nejdříve zjišťuju info od Vlka a můžeme jet.

První návšěva probíhá v duchu objevování a očekávávní, co tam vlastně je. Když přijedem na místo jdeme krásným udolím a strop bez problému najdem, čistím a zjišťuju první směry, v pravé části mě nejvíce zaujme asi nejtěžší linie, která mi při první návštěvě dává stopku.

Na druhém výletu musíme trochu spěchat, protože po poledni hlásí déšť a předpověď se vyplní, bojuju v projektu, který mi celkem veme asi 4h zkoušení, proto navrhuju klasu asi 8A+, uvidíme klasu poslední dobou moc neodhadnu, jako bonus asi po půl hodině přidám linii vedle za 7C+, kterou vylezu s lehkým deštěm, je čas na ústup do parádní restaurace Sýpka nedaleko kruhového objezdu, vaří výborně, doporučuju.
Když sem jedem potřetí, tentokrát nemusíme nikam spěchat, celý den má být hezky a tak si dopoledne zpříjemníme procházkou u přehrady, je tady nádherně, skočíme si na polívku a pádíme ke stropu. Za zbylé linie si slíbím úžasný domácí větrník, který jsem tak velký ještě neviděl, zbylé linie se mi podaří přelézt, ale větrník už na mě nezbyl, asi je to daň za všechny přelezené bouldery.  Spokojeně z krásně stráveného dne se vracíme zpět do Brna, takže kdo má rád stropy hurá sem...Video z Jevišovického Traverzu 7B+Díky moc miláčkovi za podporu, Ježourovi za tip a Vlkovi za důležité infomace!

Průvodce


I have a tip for a ceiling in Jevišovice. The first visit is in the spirit of discovering and expectations what is actually there. We go along a beautiful valley, find the ceiling easily, and I clean and discover the first directions. I am intrigued by probably the most difficult line on the right, but it resist during my first visit. 

On the second trip we have to hurry a bit because rain is expected after the noon and the forecast comes true. I am fighting in a project that takes 4 hours of trying, so I suggest an 8A+ class, we will see. I have not been good at guessing classes lately. As a bonus, I add a 7C+ line next to it, which I climb in a light rain, it's time to retreat to a great restaurant Sýpka not far from the roundabout, great cuisine, recommended.

When we come here for the third time, we don't have to hurry, it's supposed to be nice weather all day long, so we enjoy a lovely walk around the dam, it's really beautiful here. We have a soup and go to the ceiling. I promise myself a delicious treat for the remaining lines, I succeed but no home-made sweet is left for me, probably as a toll for all climbed boulders. Happy after a nicely spent day we go back to Brno, so anyone who loves ceilings, hurry up here!

Žádné komentáře:

Okomentovat