neděle 17. dubna 2016

Maltatal - 8B, SP Meiringen 25. - 26. místo!

Minulou neděli jsme s bráchou a holkami vyrazili na svou první návštěvu Maltatalu. Počasí nám pár dní opravdu přálo, dopoledne kosa, pak teplo a k večeru se dalo lézt. Údolí je moc hezké a lajny také.                 Nedaleko krásný volný vodopád

Já jsem měl vyhlídnutá dvě 8B (The Power of Goodbye a Wrestling with an Aligator) a plán, že když jedno z nich půjde, budu po něm útočit. Vybral jsem si Zápas s Aligátorem, který trval tři návštěvy, už jsem to chtěl vzdát a lézt něco lehčího, ale touha byla vyšší a zápas jsem vyhrál.
   Všechny tři fotky Wrestling with an Aligator 8B

Další dva dny se mi už nedařilo a trochu jsem se bál, jestli jsem to na SP v Meiringenu nepřepískl, ale opak se stal pravdou. Na závod jsem byl parádně rozlezený a navíc mi to excelentně sedlo, 2t6p a 4b12p stačilo na životní výkon 25. - 26. místo z 84 startujících závodníků, vážím si toho hrozně moc, všichni závodníci jsou hodně dobří a konkurence je obrovská.
                   Hrozně těžkej rajbák, nula.Dvojka mi excelentně sedla, padal jsem už třikrát, ale furt jsem byl schopný se udržet.Na trojce jsem naštěstí posledním pokusem zkusil jinou betou, z fotky pravou výše a do topu, a levou do topu asi 5 vteřin před koncem to vyšlo.Růžová oblina mně dala semifinálovou stopku, nebyl jsem schopen jí udržet.Pětka těžkej skok do zóny a pak ještě větší peklo, tady nula.                                    Celkový výsledek :)

Dalším českým reprezentantům se nedařilo podle jejich představ, příště to vyjde určitě lépe :) Celý tým žil bráchovým postupem do dalších kol závodu, především to semifinálové bylo naprosto infarktní. Finále byla krásná show a úžasné 2. místo - velké gratulace!!! Vítězství bylo opravdu tak blízko... :( Krásný týden plný dobrodružství a životního výsledku dává velkou motivaci dále. Mnohem těžší bude tento výsledek zopakovat. Uvidíme...
                                 Natěšeni před finále...

Last Sunday me, my brother and the girls visited Maltatal for the first time. The weather was awesome for the couple of days – cold in the morning, warm in the afternoon and the evenings were great for climbing. The valley is very nice and so are the lines.

I was aiming for two 8Bs (The Power of Goodbye and Wrestling with an Aligator), the plan was that if one of those would be possible, I would go for it. I chose Wrestling and I needed three visits to climb it – I was really close to giving up and doing something easier but the urge to finish was greater and finally I won the struggle.

The following two days I wasn't so successful and I was a bit afraid that it would be too much for me before the World Cup in Meiringen but the opposite was true – I was perfectly warmed up for the competition and I really enjoyed it. 2t6 a 4b12 were enough for my life performance – 25th – 26th place - from 84 climbers who took part in the competition. I really appreciate it as all the participants were really good and the competition was huge.

Other Czech climbers did not quite fulfill their expectations but I believe the next time they will certainly be more successfull. The whole team kept their fingers crossed for my brother who kept getting further and further in the competition, the semifinal in particular was a nail biter. The final was an excellent show, ending with an awesome 2nd place for Martin – congratulations! He was really close to winning. The beautiful week full of adventure and great results is a huge motivation for me. It will be very hard to repeat this result – but let's see...

Žádné komentáře:

Okomentovat