pondělí 27. února 2017

Desetiboj Brno a Rakousko

Ve čtvrtek se konal poslední díl campusového desetiboje. Už z kvalifikace bylo jasné, že tento závod bude nejkvalitnější. Dostat se do finále už něco znamenalo. Následovala Adamova fantastická přednáška, i když jsem ji viděl podruhé, nesmírně jsem si ji užil. V desetiboji se mi "cvičilo" výborně. Během závodu jsem se držel kolem 3. - 4. místa, ke konci mě předběhl Kuba Konečný. Průběh závodu byl velmi dramatický, nejdříve všem ukázal svoji obrovskou sílu Rishat, ale v polovině závodu mu nevyšly dva cviky a hned byl mimo v boji o první příčku. Toho využil Martin, který do sedmé disciplíny suveréně vedl, ale bohužel uvadl a poslední disciplínou ho přeskočil Adam, který poprvé překonal bájnou hranici 10.000 bodů a vyhrál poprvé v nejsilnější sestavě tento závod. Během závodu byla překonána spousta "traťových" rekordů. Martin, já a Adam jsme se zlepšili zhruba o 1000 bodů, ale největší "progres" oproti minule zaznamenal Kuba Konečný, který se zlepšil o více než 1300 bodů. Atmosféra byla fantastická, závodníci ze sebe vydali úplně všechno, včetně mě. Velmi příjemný byl Salyho komentář, který porovnával výkony z minulých kol. Na výkony závodníků to mělo velmi dobrý vliv.V sobotu vyrážím s bráchou směr Rakousko. Nejdříve je na plánu se podívat na Alice in Muskelland 8B+. Martin krokuje, ale bohužel podmínky jsou proti. Přejíždíme na Hirschwande, kde je pár těžkých prásků. Podaří se mi zkrokovat Finales Funkeln, ale jsem dost bez energie. Asi se hodně podepisuje únava ze čtvrtka. Martin tady přelézá dvě 8B a večer jedeme do Spitzu. Druhý den se mi leze ještě hůře, tak aspoň že sem nejedeme zbytečně - brácha přelézá zajímavý boulder Nairobi. Doufám, že příště Rakousko navštívím odpočatější.   

On Thursday the last part of the campus decathlon took place in Brno. And since the qualification it was quite obvious that it will be the best one regarding the quality. Passing to the final really meant something. The qualification was then followed by Adam's amazing lecture, which I really enjoyed even though I heard it for the second time already. During the decathlon disciplines I was doing great, being somewhere between 3rd and 4th place, but towards the end Kuba Konečný got ahead of me. The competition itself was a real nail biter, first Rishat showed us his amazing strength, but in the half of the competition he lost his position in the fight for the first place. Martin seized this opportunity and lead until the seventh discipline but in the end he, too, lost his energy and was defeated by Adam who managed to overcome the mystical limit of the 10 000 points. Also, many other records have been broken. Martin, Adam and me improved our scores by about 1000 points but the one with the biggest progress was Kuba Konečný as his score was more than 1300 points better than the one from the last time. The atmosphere was amazing and the participants, including me, did their best. Saly's comments comparing the results of the previous parts of the decathlon with the current performance had a very good impact on the competitors.

On Saturday I set off to Austria with my brother. First we plan to check Alice in Muskelland 8B+. Martin does the moves but the conditions are bad so we move to Hirschwande, the place with several tricky boulders. I manage to do the moves of Finales Funkeln, but I'm pretty tired, probably because of the Thursday. Martin climbs two 8Bs here and in the evening we go to Spitz. The next day is even worse for me, fortunately Martin climbs an interesting boulder called Nairobi so we didn't go here in vain. I hope that the next time I go to Austria I won't be so exhausted.

Žádné komentáře:

Okomentovat