pondělí 13. listopadu 2017

Rakousko

V sobotu vyrážíme s Magnusem směr Hirschwande. Z minula tu mám rozlezený Gusseisener Dackel, docela krátké, ale o to intenzivnější lezení za malé chyty. Nejdříve nakrokuji. Vršek musím lézt více staticky jako brácha, pumpou to nepůjde. Velké štěstí bylo, že jsem si vzal novou Instink, bez této špičky bych to nedal, protože starší boty na šněrování nemají tak dobré pogumování. Po pádu skoro z topu dám chvilku rest a dalším pokusem po dvou hodinách přelézám. Radost je veliká.
Magnus za chvíli pošle Finales Funkeln - úderná to půl hodinka. Po nálezu do Maxe Payna, kde trochu shoříme, jdeme zkusit Das Ding, krásnou lajnu přes stisky, paty a pár fint. Mě pouští obě verze, Magnuse jen ta vyšší. Zaujme mě ještě linka doleva, Obszön-er-guss, krásné lezení za lišty, ale dost těžké. Po chvíli slavím přelez verze ze stoje, SD mi bohužel o fous uniká. 

Přejedeme se podívat ještě na Merkenstein, kde potkáváme Chrise. Nejdříve zkoušíme krátké úderné 7C+, ale nic. Jdu zkusit klasiku Totem, ale bolavá dírka mi dává stopku, přece jenom jsme se na Hischwande dost vyházeli a tady už nula. Určitě se sem ale vrátím na bouldery ve velkém převisu...

 
On Saturday Magnus and me went to Hirschwande. Last time I started Gusseisener Dackel here - it's quite short but intense boulder with tiny holds. First I practice the moves. I have to climb the final part more in my brother's way - more statically. Lucky me for taking my new Instink shoes, I couldn't do this without the solid rubber toe. After a fall almost from the top I take a rest for a while and finish in the next attempt after 2 hours. I'm super happy about this.

Soon after that Magnus sends Finales Funkeln. After few unsuccessful attempts to climb Max Payne we go for Das Ding. I climb both its versions, Magnus just the higher one. Then I notice the line to the left - Obszön-er-guss, a beautiful climb with ledges, but also pretty tough. After a while I finish the version from standing, unfortunately I don't manage the SD - but I was close.

We drive to Merkenstein, where we meet Chris. First we try the short and cruel 7C+, but all in vain. So I go for Totem but I don't have enough skin left - it seems we left all our energy in Hirschwande. But I'm sure I'll come back to try the boulders in the great overhang...

Žádné komentáře:

Okomentovat