úterý 8. dubna 2014

Tak konečně Bor!

Meteorologové mění počasí snad s každou hodinou, tak jak si sakra má pracující něco naplánovat! Původně jsme měli v plánu Sněžník pak jsme výjezd změnili na Bor. V sobotu ráno prší, ale i přesto jedem, nikam nespěcháme a v Boru jsme kolem oběda. Kameny jsou docela vlhký, ale pár věci lézt jde. Po cestě mě zaujme kámen kousek pod Hraničním Přechodem, takový hodně malý převislý kýl. Vznikají dvě novinky Petrklíč 7B a Orchidej 7B+/7C lezce prosím o ctění linie, bližší popis: http://www.lezec.cz/cesta.php?key=99626Říkám si co bych dále mohl zkusit, volba padá na Showpark, ale je to dost mokrý, tak z toho uteču.Po cestě zpátky najdu pod okrajovkami krásnej projekt,ale dopad je strašnej, kotrmelce ze svahu dolů, snad s tím letos něco udělame. Chtěl bych ještě něco zkusit, tak mě napadá novinka z minulýho roku Květ Moře 7C od Martina, s Michalem 205 jsme zamakali na dopadu a hned se to lépe leze. V podstatě je to o prvním kroku, kterej je dost těžkej, zbytek je za odměnu, mně se přelez daří celkem rychle, v hlavě mám pokračování po oblých děrách doprava, je to takovej campus se špatnýma nohama, dost mi to sedne, takže klasu Hvězdice nevim, pro sobotu by to stačilo, tak jedem do Chocně.                                      Hvězdice 7C+?Na zpáteční cestě se stavujem v Kudowé Zdroji u jezírka.

V neděli si hodně rozmýšlím, jestli po včerejšku jet na Bor nebo ne, přeci jenom bylo to dost vlhký a mokrý, dobrá zpráva od Kozla je, že neprší, ale meteorologové po obědě hlásí frontu ze západu, ta naštěstí nepřišla a je krásnej den. Milou společnost nám dělá bratránek Pajas a Edík, který s námi byl i včera. Kameny jsou vlhké, ale rychle osychají, první zastávkou je kámen Koktejl, kde Pajas s Peťou dají z první Kačič 5B

a zkoušejí linii hned vlevo Sex On The Beach 5C, Pajasovi se boulder daří přelézt, Peťe chybí kousíšek. Pajas si zde čistí a vytváří svůj první boulder Neposedný Růžek 5C.                                               čistič Pajas

Přesunujem se dolů k Žížale Žvejkatý 6A, Pajasovi se daří rychlý přelez, Peťa v tom krásně bojuje a nezdává se, boulder si pořádně vybojuje, mám radost, že to nevzdala!Pája čistí linii vlevo, kterou oba dají.Čistíme dva nové kameny, ale vršky jsou dost od hlíny, tak kameny necháváme na příště. Poslední naší zastávkou je Pohádka, kde jsou krásne bouldery, já si odbíhám na Bombastium. Docela jsem překvapenej, že se dokážku z malého bočáčku pořádně zvednout, ale to je jen malá část úspěchu, vymýšlím lepší pravou nohu a už dokážu plácat okolí díry, mám z toho hroznou radost, beru si lepší lezačky a začínám pokusovat, mezitím přichází Pajas s Peťou, už toho mají dost a tak mě začínají fandit a natáčet, celkově se mi asi po hodině daří přelez a po Panthenolu, mám z toho asi v Boru největší radost, tolik let tento boulder odolával až se mi po 6 letech podařil udělat druhý přelez, ke klase bych chtěl říct, že Martin tento boulder udělal v době, kdy byl 2. na MS, to o něčem svědčí! Klasu bych si dovolil zvednout na něco okolo 8A! Blíží se naše odjezdová 16hodina, tak jedeme dom, díky Pájovi a Petě, za velice pěkný den a tam nahoru, že nepršelo :) 

Bombastium ke stažení zde:The meteorologists keep changing the weather forecast every hour, how can a working person plan something! We planned on going to Sněžník, then changed it to Bor. Rocks are a bit moist but some things are doable. On the way I make two news, Petrklíč 7B and Orchidej 7B+/7C. I would like climbers to stick to the line, a detailed description is at http://www.lezec.cz/cesta.php?key=99626.

I do not succeed in moist Showpark, find a nice project but the landing is terrible, somersaults down the hill, hopefully we will do something with it this year. Then I move on to last year's new thing Květ Moře 7C, we worked on the landing and the climbing is much more pleasant. In fact it is all about the first step, which is quite hard, the rest is a treat. 

On Sunday, I think a lot whether to go to Bot again, it was pretty moist. Fortunately the expected front from the West did not come and the day is beautiful. The rocks are moist but dry up fast, the first stop is Koktejl. 

We move down to Žížala Žvejkatá 6A, clean some new rocks but the tops are covered with soil, so we leave them for the next time. Our last stop is Bombastium, I take my best shoes and start trying, after about an hour I make it, it's probably the greatest pleasure at Bor after Panthenol, this boulder had been resisting for so many years until, after 6 years, I managed a second climbover. Martin did this boulder when he was the 2nd at the World Championship, and that means something! I think the class should be raised to something around 8A! 

Bombastium to be downloaded here: http://ulozto.cz/xGk4pcqP/bombastium-bor-avi
Žádné komentáře:

Okomentovat