pátek 5. září 2014

ČP Telice nad Metují

Po delší době jedem na oblíbený závod do Teplic. Kvalda probíhá na Teplice netradičně stylem flash, trochu mě zamrzí, že není navíc jeden profil, mohlo se tím předejít střídání závodníků na prvním a druhém boulderu, to mě celkem rozčílilo, dám tři topy na 4 pokusy a v klidu si zajistím večerní finále. Po kvalifikaci jedu s Peťou, mamkou a Jirkou na oběd na Ostaš a pak mám vytipované jedno místo, kde jsou kameny, kameny tam jsou, ale matroš bohužel neodpovídá kvalitě, škoda.

            Pěkný projekty na Broumovsku...

Holky mají finále těžké, leze se trojka, kde holky dávají topy, takže rozhodnou pokusy a zóny v ostatních, vyhrává Petra Růžičková, před Editou a Dominikou. Na naše finále se moc těším, bohužel na jedničce mi k vršku dochází síla, ve dvojce třikrát padám z topu, v trojce mi nedrží vrchní díra, vše si spravuju na čtyřce, kterou dám na třetí pokus, celkově mě to dá čtvrté místo. Famózní výkon předvedl Martin, který předvedl, že patří do světové top 20, vyhrál o dvě třídy, druhý skončil pěkným výkonem Kuba Hlaváček a třetí Honza Chvála.                                  Představení finalistů
                       


                      problem 1                         problem 2                           problem 2                      problem 3                      problem 4

Úplně spokojený nejsem, jako na mistrovstí světa jsem spadnul z boulderu na který jsem měl a navíc z topu. V neděli s Peťou jedem na Bor, je sice dost vlhko, ale moc tam chci. Jedem do Machova a jdem do sektoru Garrone, mám tam v merku dvě linky. Jednu na hnízdu, dlouhý nátah z díry do lišty a to ve velkým převisu, po pár pokusech dávám, klasa 7B+?Druhá linka je o dost zajímavější, pěkný převislý kýl, který okolo roku 2007 přelezl ze stoje Herbik, pokoušel jsem se o nástup ze sedu, ale boulder odolal, odhaduju tak 8A.Po druhé hodině jedem dom, spěchám na opravu auta, děláme dobře, v Náchodě začíná dost pršet. Byl to pěkný víkend, děkuju za podporu svému miláčkovi Peťe.


After a long time we go to a popular competition to Teplice. The qualification is in the flash style, which is unusual for Teplice, I am a bit sorry that there isn't an addditional profile, this could prevent swapping of climbers on the first and second boulder, that pissed me off a bit. I make three tops at four attempts and easily make it to the evening final. After the qualification I go for a lunch with Peťa, my Mom and Jirka to Ostaš. I have selected one place there with rocks, the rocks are there but the material does not fulfill the quality requiremenets, too bad. 

The girls' final is hard, they climb No 3 where they make it to the top, so what is decisive is attempts and zones in the other ones. The first one is Petra Růžičková, followed by Edita and Dominika. I look forward to our final a lot, unfortunately strength is vading a bit near the top in No 3 and I fall off the top three times, in No 3 the top hole does not stick but I make it up on No 3 which I send at the third attempt, all in all it's the 4th place. Martin has an excellent performance, proving he belongs to the world TOP 20, he won by two classes, the second one was Kuba Hlaváček and the third one Honza Chvála. 

I am not completely satisfied just like in the world championship where I fell off the boulder I could have managed, from the top. On Sunday, we go t Bor with Peťa, it's very moist but I really want to go there. We go to Machov, t the Garrone sector, I am up for two lines there. I make after after a few attempts, maybe 7B+ and the other one probably 8A. 

After two hours we go home, I am in a hurry because of car repair and it was a good decision, it starts raining a lot in Náchod. It was a nice weekend, thanks my darling Peťa for support.

Žádné komentáře:

Okomentovat