pondělí 28. srpna 2017

Poslední ČP Teplice nad Metují.

Tradiční ČP v rámci MHFF se konal v srdci pískovcových skal v Teplicích nad Metují. 58 chlapů a 33 žen, to si tady snad ani nepamatuju. Na kvaldu je celkem příjemně, ale po dešti trochu vlhko. Daří se mi přelézt 4 bouldery na 8 pokusů a na bezpečný postup to stačí.

Finále se nám malinko posouvá a začíná po 20 h. Je celkem chládek a podmínka se zdá dobrá, ale opak je pravdou. Po dalším podvečerním dešti, je opět vlhko a nic moc.

Jednička má těžký nástup po klouzavých stupech, hezký double skok, ale pak těžký průtlak, který mi dává stopku, pokolikáté už letos? Ach jo. Dvojka vede přes koule a spáru, nevymyslím poslední krok do topu a třikrát z něho spadnu, necítím se tady silově komfortně. Trojka je čistá síla přes trojúhelníky a malé lišty, zastavuje mě krok do topu, opět chybí trochu síly. Čtyřka je pekelný kolmáč, tady jsem rád za zónu. Celkem si zapisuji 4 zóny a obsazuji slabé 8. místo. Vyhrává tradičně brácha, který opět všem uniká minimálně o třídu až dvě! Milým překvapením je druhé místo Kuby Jedličky a třetí končí Kuba Lyčka, krásná práce chlapi, gratuluji velmi moc. Útěchou je pro mě celkové druhé místo za celý rok. Poslední dobou jsme měli tři super soustředění, ale ta bohužel přišla nazmar, chtělo to ještě se pořádně zaměřit na silovou složku, která mi tady evidentně chyběla. Teď mě čeká silový trénink na skály a doufám, že soustředění budou pokračovat i nadále - je třeba připravovat se dlouhodoběji...


The traditional Czech Cup and the International Climbing Film Festival took place in the heart of the sandstone rock formations in Teplice nad Metují. 58 men and 33 women participated - I don't think I remember such a great number of climbers here. The conditions for the qualification are quite pleasant, maybe just a bit moist after rain. I finish 4 boulders in 8 attempts - enough to pass to the final safely. ¨

The final is a bit postponed and starts shortly after 8 p.m. It's quite cold and the conditions seem ok but actually it's quite the opposite - the rock is moist after another rain.

The first boulder has a difficult start on the slippery footholds, a nice double jump and a hard mantel which stops me - for how many times this year already? Sigh... Number two has the round structures and a crack, I can't figure out the final move to the top and fall from it three times. I don't feel comfortable here. The third boulder is a pure power climb and again I lack a bit of strength to reach the top. With the fourth boulder, a dreadful vertical, I'm happy to reach the zone. Overall, I have 4 zones and I end up 8th, which is quite a poor result. My brother wins and as usual he is one or two levels better than the rest of us. Kuba Jedlička is second, which is a very nice surprise, and Kuba Lyčka is third - congratulations, great job, guys! It's a bit of consolation for me that overall I was second in the Czech Cup this year. Lately we had three great training sessions but unfortunately these didn't help me that much - I would have needed to focus more on power which I was obviously lacking here. Now there is some power training for the rocks ahead of me and I hope some more training sessions will come, we surely do need some long-term training.

Žádné komentáře:

Okomentovat