středa 13. ledna 2021

Babí lom vol. 5,6

V neděli a pondělí jsem byl opět na Babím Lomu, byla celkem kosa, pod převisy pěkně vymrzlo. První zastávkou je Krtek Čichá Stereo 7C+, těžký krok ze spoďáku, výměna nohou, přídrž a dobrá hrana.Hlavním cílem je strop, nejdřív ometení madla a výlezu. Je těžké vyhnout se kameni u druhého kroku, pak silové pohupy a je třeba vypustit nohu, no a výlez je kvůli troše ledu bitka jak hrom. Doupě Neřesti 8A/A+, asi.V pondělí jdu pod rozhlednu, další super strůpek, ale opět málo místa. Je větší zima, a docela zamrzám, ale po nakrokování se jdu projít. Po procházce dám dva pokusy a je hotovo, Core Training 7C+/8A.


 

On Sunday and Monday I went to Babí lom again. It was very cold and the ground under many overhangs was frozen. My first stop was Krtek Čichá Stereo 7C+, with a hard move from an undercling, a leg switch and a solid edge.

My main goal was the ceiling, but first I had to clean the bucket and the final part of the boulder. It's hard to avoid the rock close to the second move, then there are some power swings and I must leave one foot out, which is tough, too. The finish is also super hard due to ice.The boulder is called Doupě Neřesti and I guess it's an 8A/A+.

On Monday I start under the watching tower, where I find another nice climb, but again there isn't much space . The weather is colder than last time and I'm all numb with cold, but I take a walk and it helps. After that I finish the boulder at the second attempt – Core Training 7C+/8A

Žádné komentáře:

Okomentovat