středa 14. října 2020

Rudawy

V neděli máme domluvenou session s Kadejem na nových kamenech nedaleko Sokolíků v Rudawách. Společnost nám děla Kuba Wrzesień a ukazuje nám místní těžké prásky, o motivaci a srandu je s Kadejem vždy postaráno! 

Nejvíce nás zaujme Chalk Norris 8A, po rozlezu dávám druhým pokusem, škoda, tohle šlo na Flash. Varianta ze sedu je úplně jiná písnička, komprese, lišty, paty a pak dochází, brácha klasicky urve buldočí silou a vzniká nová V14, nejtěžší v Rudawach. Já se z lana pověsím do Problemu 8A+/8B, ale malé chyty mi dávají stopku. Z druhé strany skály je zajímavý boulder Napoleon Bonapalce 8A ze stoje, 8B ze sedu. Zkouším ze stoje, nepříjemný spoďák je trochu vlhký, vymýšlím svůj program, udělám první krok, ale lehce ulomím lištu na levačku, bohužel to trochu ztěžklo. 

 Na závěr jdeme ještě na super Font boulder Big Mac 8A. Lezeme variantu zleva, já musím odpočívat víc než brácha, ten hrne pokus jeden za druhým, nakonec ale přelézáme oba. Díky klukům z Polska za parádní session!


                Big Mac 8A

 

On Sunday we plan to have a session with Kadej and check out the new boulders in Rudawy. Kuba Wrzesień joins us, too, and shows us the local badass climbs. With Kadej we never have to worry about not having fun or motivation!

The most interesting boulder here is Chalk Norris 8A, I finish it at the second attempt. Too bad I didn't score a Flash. The sit start version is much, much harder, but my brother uses his superpower and thus makes a new V14, the hardest one at Rudawy. I try Problem 8A+/8B but the holds are too small. Another interesting climb – Napoleon Bonapalce 8A (8B if you start from sitting) is waiting at the second side of the rock. I try the standing version, the undercling is moist and bit annoying. I make up my own programme and after the first move I break off the ledge on my left, which increases the difficulty.

In the end we go to a cool font boulder: Big Mac 8A and we try the version from the left. I need more rest than Martin who shoots one attempt after another, but eventually both of us finish. Thanks a lot to the Polish guys for the amazing session.

1 komentář: