úterý 11. dubna 2017

První svěťák Meiringen

Vzpomínky na minulý rok byly úžasné, pro mě životní úspěch. Byl jsem těsně za branami semifinále, navíc brácha a jeho druhé místo... pro tohle člověk žije :) Těším se na tento závod hodně, forma i odpočatost jsou na ideální úrovni. Ve čtvrtek se zaregistrujeme a hned následuje přivítání, skvělý raut a protest skoro všech závodníků proti zpoplatnění live streamu.

V pátek se cítím relativně dobře, startuji dost vepředu, protože mám pár bodů z minulého roku, navíc je perfektní podmínka. Jsme nadšeni, že je konečně dost převisů.

Jednička silový nářez přes kráter, nejdříve nevím, jak udělat první krok, chce to zabrat, ale těžká zóna mi dává stopku, tady jsem slabej. Dvojka peklo, sklopená struktura s dobrou patou a špičkou, ale zóna těžká, padám z ní jak hruška. Trojka kolmáč, pro mě nelezitelný,  tak rád bych se naučil postavit se na struktury, ale jak? Čtyřka je krásná silovka, jen to lezu blbě, zkouším to skokem hned, ale spodní Flathold se má přebrat a přes další do malé zóny, pak si pohlídat nelehký závěr. Pětka, krásný double skok, ale trochu chybí v udržení zóny, zbytek boulderu za odměnu, prakticky jeden těžký dvojkrok.

Super: pěkné bouldery, takové silově-technické, vůbec jsem si to ale lezecky neužil, necítíl jsem nikde, že jsem pořádně zabral. Chybí hodně pohybů v těle a lépe přemýšlet. Celkově dvě zóny jsou hodně málo, stačí mi to na 89.-.90. místo, bouldery lehčí než minulý rok, za mě lepší forma než minulý rok, ale mnohem horší výsledek. Docela to nechápu, jsem hodně zklamaný, chce to změnu: trénovat jen sílu opravdu nestačí. S Chváličem a bráchou něco plánujeme, tak snad nezůstane jenom u řečí. Jak říkal Chválič, chtěl bych si užít boj o semifinále, i když se tam třeba v životě nedostanu, chtěl bych si ten boj mnohem víc užít.

V sobotu fandíme bráchovi, ale bohužel tentokrát to na finále nestačilo, snad se mu bude dařit na dalších svěťácích v Asii. Příští svěťák je pro mě až ten poslední, Mnichov, je to zároveň ME, kde budou startovat všichni, takže pro favority to bude mnohem těžší, s příslušníky mimo Evropu. Za mě velká degradace ME, k čemu to je? Ale to je otázka pro IFSC, velká ostuda papalášů.                                  Kvalda 1                                   Kvalda 3

 

       Protest proti zpoplatnění live streamu 20 Euro za měsíc S klukama dáváme v sobotu po kvaldě aspoň klikovou session


The memories of the last year are great, it was my life success and I was really close to the semifinal. Also there was my bro and his second place - these are the moments to live for :) I'm looking forward to this competition a lot, I've had enough rest and am in a good shape. On Thursday we register for the competition and right after that there is the opening ceremony with the protest of nearly all the participants against charging the live stream.

On Friday I feel quite ok. I start quite early and the conditions are very good. We are happy to finally have enough overhangs.

The first boulder is a power thing over a big hole, first I can't get over the first move and then I'm stopped by the zone. I'm too weak for this one. Number two is a pure hell, a slated structure with a good heel and toe, but the zone... oh my. I fall. The third boulder is a vertical - mission impossible for me: I really would like to know how to stand on the structures. Number four is a nice power boulder but I climb it all wrong - I try to jump right at the beginning but one should rather grab the low flathold, reach the zone and watch the finish. The fifth boulder has a cool double jump, the rest of it is easy, it really is about this one hard double move.

Great, the boulders are really cool, requiring both strength and techniqe. However, I didn't enjoy it as a climber - I couldn't push really hard - I need to learn lots of moves and think more. My two zones aren't that much - in the end I'm 89th - 90th. The boulders seem easier and I'm in a better shape than last year but my results are much, much worse, I don't get it. I have to change the way I train, pure strength training isn't enough anymore. I have my plans regarding this, together with Chválič and my bro, so let's hope we get further than to the talking. As Chválič said, I'd like to enjoy the struggle for the semifinal more - even if I didn't pass I would like to give it all I have. On Saturday we cheer Martin but this time he doesn't get to the final. Hopefully he'll do better in the World Cups in Asia. For me the next World Cup will be the last one, the one in Munchen, which is an European Championship at the same time. Everyone will take part and the favorites will have to compete with the non-European climbers, too. In my view this is a great mistake, ruining the European Championship - what exactly is this for? But this question should go to IFSC. What a shame...

Žádné komentáře:

Okomentovat