středa 10. května 2017

ČP Ostrava

Dějištěm dalšího Českého poháru v boulderingu je Ostrava, závod si zde buduje pěknou tradici. V kvalifikaci je osm boulderů, to je paráda, lepší než šest. Bouldery se docela prokousávám, jeden si pěkně vybojuji přes černé flatholdy. Celkem přelézám 7 boulderů, jediný kolmáč mi dává stopku, kluci vymýšlí ojeb metodu, ale o kousíček nedokážu podržet chyt a čas už není, do finále mi to stačí z páté příčky. Kvaldu vyhrává Chválič s osmi topy a je jen o jeden pokus lepší než Adam.

Finále začíná od 18 h, ale skrz okna začíná svítit sluníčko. A sakra, říkám si. Nervózita ze mě jako obvykle spadne, jakmile vyběhnu pod první boulder. Jednička peklo start, neustojím řezku na trojúhelníku, pak se to snažím ojebat, ale nedávám. Ve dvojce padám dvakrát z topu, chtělo to přilézt s více magnéziem nebo víc zabrat - škoda. Ve trojce nějak nepochopím nástup, nastupuji až ke konci limitu, za mě jediná chyba, kterou jsem na závodech udělal. Čtyřka je jeden silový krok do golfů a pak přes malé lišty do oblého topu, ze kterého ještě jednou spadnu.

Celkově obsazuji šesté místo, zklamání veliké, ale beru to sportovně. Kluci to staví šikovně, čistá síla zdaleka nestačí, chce to dost techniky a trochu technickou sílu (to je teda výraz :). S přehledem a velkým náskokem vyhrává Adam, ten je úplně jinde, druhý skončí Rishat, jeho nejlepší umístění na ČP, a třetí Kuba Konečný, pro něho taky nejlepší výsledek - gratuluji klukům. V holkách vyhrává Eliška Adamovská před Peťou Růžičkovou a třetí místo je pro Verču Šimkovou. Jsem rád, že jsem se nominoval do reprezentace, škoda, že pro nás je už jen jeden závod v Evropě, a to ME Mnichov koncem srpna. Finále 1


Finále 2

Finále 3Finále 4

The next Czech Cup in bouldering took place in Ostrava, the competition starts having a solid tradition here. There are 8 boulders in the qualification, which is amazing, much better than just the six of them. I struggle a bit the boulder with the black Flatholds gives me a hard time. In total I finish 7 boulders, and only the vertical stops me. The guys find a shortcut method but I can't keep the hold long enough and then I run out of the time. However, it is still enough to get to the final from the 5th place. Chválič wins the qualification, having eight tops, and is followed by Adam, who needed one more attempt than him.

The final starts at 6 p.m. but the sun starts shining through the windows. Damn it. As usual I stop being nervous once I start climbing the first boulder. Number one has an awful start, I can't hold on the triangle, so I try to find some trick but all in vain. With the second boulder I fall from the top twice. Either I should have climbed with more chalk or make more effort, it's pity. With the third boulder I somehow don't get when to start and start climbing almost at the end of the limit, which I think is the only mistake I made at this competition. Number four has a power move to the golf holds and then goes over the small ledges to the round top from which I fall once.

In all, I am 6th and quite disappointed by my results but I take it as a man. The guys really can build pretty toigh boulders, pure muscle isn't enough, it also requires plenty of technique and a bit of "technical muscle". Adam wins with a great lead, he is somewhere else completely than the rest of us. Rishat is second, it's his best performance at the Czech Cup so far, and Kuba Konečný is third, for him, this is the best score as well. Congratulations to the guys. In the girls' category the winner is Eliška Adamovská, followed by Peťa Růžičková and Verča Šimková. I'm glad I made it to the representation, unfortunately there will be but one more competition for us, the European Championship in Munchen at the end of August.

Žádné komentáře:

Okomentovat