Poslední měsíc se mou domovskou oblastí stávají staré skály ve Sloupu. V teple je tady příjemně a je tu spousta těžkých linek. První návštěvu jedu klasicky s Magnusem, zkouším kde co, nakonec se zakousneme do Automatixe, kde je klíčovým prvkem správné založení pato-špičky, fix do lišt a napnutý jako struna dosahuji do spárky, pak překopat nohy blíže a udržet vývlav, asi po dvou hodinách dávám, Magnus to tam pošle asi o hodinu dříve.
Na další výjezd se mnou jede David Kozel, tentokrát chci vážněji vyzkoušet Jaxitaxe, boulder zkouším asi dvě hodiny, ale nedaří se mi ani kroknout. 8B jsou tady v jiné dimenzi, přeběhnu na Kouzelný Letkvar, který mi tenkrát moc nešel. Dneska jde o dost lépe, ale dvakrát spadnu ve skoku do madla.
V sobotu jedu brzo ráno, jsem natěšený, že Kouzelný Letkvar dneska sfouknu, ale ejhle, skok je prostě moc těžký. Mezitím přichází brácha, který zkouší nález do Panoramixe, brutální spoďáky a těžká vlna - no, jen koukám. Ptám se na betu Mátového Sauce a super programem to zlehkne, proto můžu zkoušet Panoramixův Sauce. Daří se mi asi na třetí pokus, už jsme na kaši, takže před obědem balíme a jedeme.
During the last month the old rocks in Sloup have become my home area. It is very pleasant here in the hot weather and there are lots of hard lines. On my first visit I go with Magnus as usual and try lots of stuff until we start attempting Automatix. The crucial move here is to place toes and heel, get to the ledges and then there is this loooooong reach to the crack, then you have to pull your legs closer and hold on. It takes me about 2 hours, Magnus sends it about an hour earlier.
On my next trip there David Kozel makes me company, this time I want to attack Jaxitax, which I do, for two hours or so, but I can't get over training the single moves. The local 8Bs are very different from those anywhere else. So I run to Kouzelný Lektvar, where I didn't do very well last time. This time it is much better but I fall twice from the jump to the bucket.
On Saturday I go early in the morning and I'm determined to defeat Kouzelný Lektvar today. But damn it, the jump is simply too hard. In the meantime my bro arrives and starts trying the climb from Lektvar to Panoramix with those cruel underclings - I just drop my jaw. I ask him about the beta of Mátový Sauce and thanks to the great programme it gets much easier so I can start trying Panoramixův Sauce. I've got it at the third attempt and as we are both pretty mashed, we pack our stuff and go home.
pondělí 29. května 2017
středa 10. května 2017
Rychlý výpad do krasu
V pondělí jedu po práci s Magnusem do Krasu. Nejdřív jedeme na Jáchymku, kde Magnuse chytám v Baselardu, po oživení kroků hezky přelézá. Ještě přidává vedlejší Powerbanku na flash.
Přesuneme se na Holštějn, kde chceme zkusit pěkné lištovačky v převisu. Bohužel bouldery jsou trochu vlhké a po zjištění, že se s námi hýbe nástup, volíme raději ústup. Přesuneme se pod Patičku Ledovce, tehle boulder jsem zkoušel už asi šestkrát během různých návštěv a ta poslední byla asi před dvěma roky. Musel jsem si dát pauzu a přijít v lepší formě, která se zdála být správná právě teď, a tak chvilku krokuji a po chvíli přelézám. Pro mě jde o hustou rozpažku do stisku, pak musím pravou nohu zvednout výše a levou ruku otočit úplně na spoďák. V této fázi je to extrémně silový krok přes bicák a rameno. Ještě vyměnit nohy a pravačkou silový přískok do dírky, dále už nekazím. Je pravda, že co si pamatuji, originál přelez se jde ještě malinko jinak, ale i tak klasa sedí.
Přesunujeme se ještě na Kostěje ze stoje. Tady přesně nevíme, kde se může startovat pravou rukou, tak volíme hned lištu vedle očka. Moc pěkný intenzivní boulder přes stisk a zobáček, mně se po pár pokusech podaří přelez. Jsme už dost na hadry, tak se jedeme podívat ještě do Sloupu, jestli teče potok.... a teče :(
On Monday after work I join Magnus on his trip to Kras. First we go to Jáchymka where I am catching Magnus under Baselard and after practicing the moves a bit he climbs it and then adds the flash climb of Powerbanka.
We move to Holštějn where we want to try the ledgy stuff in the overhang, unfortunately we find out that the rock is moist and the first part of the boulder is unstable, so we run away. Then we move under Patička Ledovce. I have tried this boulder six times already and my last attempt to climb it was two years ago. I had to take a break and come back in better shape - well, now it seems to be the right time so I try the moves and soon I climb the whole thing. I have to stretch both arms and grab the rock, then I have to lift the right leg and rotate the left hand so I can grab the undercling. In this stage it is an extreme power move with the biceps and the arm. Then I have to switch legs and do a power jump to the hole and there it goes. Well, as far as I remember, the original climb was a bit different but the grade stays the same.
We move to Kostěj and try it from standing. We aren't entirely sure where to put the right hand so we choose to place it on the ledge. A beautiful intense boulder it is. And after few attempts I finish it. We are pretty mashed already, so we go to Sloup to check if the stream is still there... and it is :(
Přesuneme se na Holštějn, kde chceme zkusit pěkné lištovačky v převisu. Bohužel bouldery jsou trochu vlhké a po zjištění, že se s námi hýbe nástup, volíme raději ústup. Přesuneme se pod Patičku Ledovce, tehle boulder jsem zkoušel už asi šestkrát během různých návštěv a ta poslední byla asi před dvěma roky. Musel jsem si dát pauzu a přijít v lepší formě, která se zdála být správná právě teď, a tak chvilku krokuji a po chvíli přelézám. Pro mě jde o hustou rozpažku do stisku, pak musím pravou nohu zvednout výše a levou ruku otočit úplně na spoďák. V této fázi je to extrémně silový krok přes bicák a rameno. Ještě vyměnit nohy a pravačkou silový přískok do dírky, dále už nekazím. Je pravda, že co si pamatuji, originál přelez se jde ještě malinko jinak, ale i tak klasa sedí.
Přesunujeme se ještě na Kostěje ze stoje. Tady přesně nevíme, kde se může startovat pravou rukou, tak volíme hned lištu vedle očka. Moc pěkný intenzivní boulder přes stisk a zobáček, mně se po pár pokusech podaří přelez. Jsme už dost na hadry, tak se jedeme podívat ještě do Sloupu, jestli teče potok.... a teče :(
On Monday after work I join Magnus on his trip to Kras. First we go to Jáchymka where I am catching Magnus under Baselard and after practicing the moves a bit he climbs it and then adds the flash climb of Powerbanka.
We move to Holštějn where we want to try the ledgy stuff in the overhang, unfortunately we find out that the rock is moist and the first part of the boulder is unstable, so we run away. Then we move under Patička Ledovce. I have tried this boulder six times already and my last attempt to climb it was two years ago. I had to take a break and come back in better shape - well, now it seems to be the right time so I try the moves and soon I climb the whole thing. I have to stretch both arms and grab the rock, then I have to lift the right leg and rotate the left hand so I can grab the undercling. In this stage it is an extreme power move with the biceps and the arm. Then I have to switch legs and do a power jump to the hole and there it goes. Well, as far as I remember, the original climb was a bit different but the grade stays the same.
We move to Kostěj and try it from standing. We aren't entirely sure where to put the right hand so we choose to place it on the ledge. A beautiful intense boulder it is. And after few attempts I finish it. We are pretty mashed already, so we go to Sloup to check if the stream is still there... and it is :(
ČP Ostrava
Dějištěm dalšího Českého poháru v boulderingu je Ostrava, závod si zde buduje pěknou tradici. V kvalifikaci je osm boulderů, to je paráda, lepší než šest. Bouldery se docela prokousávám, jeden si pěkně vybojuji přes černé flatholdy. Celkem přelézám 7 boulderů, jediný kolmáč mi dává stopku, kluci vymýšlí ojeb metodu, ale o kousíček nedokážu podržet chyt a čas už není, do finále mi to stačí z páté příčky. Kvaldu vyhrává Chválič s osmi topy a je jen o jeden pokus lepší než Adam.
Finále začíná od 18 h, ale skrz okna začíná svítit sluníčko. A sakra, říkám si. Nervózita ze mě jako obvykle spadne, jakmile vyběhnu pod první boulder. Jednička peklo start, neustojím řezku na trojúhelníku, pak se to snažím ojebat, ale nedávám. Ve dvojce padám dvakrát z topu, chtělo to přilézt s více magnéziem nebo víc zabrat - škoda. Ve trojce nějak nepochopím nástup, nastupuji až ke konci limitu, za mě jediná chyba, kterou jsem na závodech udělal. Čtyřka je jeden silový krok do golfů a pak přes malé lišty do oblého topu, ze kterého ještě jednou spadnu.
Celkově obsazuji šesté místo, zklamání veliké, ale beru to sportovně. Kluci to staví šikovně, čistá síla zdaleka nestačí, chce to dost techniky a trochu technickou sílu (to je teda výraz :). S přehledem a velkým náskokem vyhrává Adam, ten je úplně jinde, druhý skončí Rishat, jeho nejlepší umístění na ČP, a třetí Kuba Konečný, pro něho taky nejlepší výsledek - gratuluji klukům. V holkách vyhrává Eliška Adamovská před Peťou Růžičkovou a třetí místo je pro Verču Šimkovou. Jsem rád, že jsem se nominoval do reprezentace, škoda, že pro nás je už jen jeden závod v Evropě, a to ME Mnichov koncem srpna.
Finále 1

Finále 4
The next Czech Cup in bouldering took place in Ostrava, the competition starts having a solid tradition here. There are 8 boulders in the qualification, which is amazing, much better than just the six of them. I struggle a bit the boulder with the black Flatholds gives me a hard time. In total I finish 7 boulders, and only the vertical stops me. The guys find a shortcut method but I can't keep the hold long enough and then I run out of the time. However, it is still enough to get to the final from the 5th place. Chválič wins the qualification, having eight tops, and is followed by Adam, who needed one more attempt than him.
The final starts at 6 p.m. but the sun starts shining through the windows. Damn it. As usual I stop being nervous once I start climbing the first boulder. Number one has an awful start, I can't hold on the triangle, so I try to find some trick but all in vain. With the second boulder I fall from the top twice. Either I should have climbed with more chalk or make more effort, it's pity. With the third boulder I somehow don't get when to start and start climbing almost at the end of the limit, which I think is the only mistake I made at this competition. Number four has a power move to the golf holds and then goes over the small ledges to the round top from which I fall once.
In all, I am 6th and quite disappointed by my results but I take it as a man. The guys really can build pretty toigh boulders, pure muscle isn't enough, it also requires plenty of technique and a bit of "technical muscle". Adam wins with a great lead, he is somewhere else completely than the rest of us. Rishat is second, it's his best performance at the Czech Cup so far, and Kuba Konečný is third, for him, this is the best score as well. Congratulations to the guys. In the girls' category the winner is Eliška Adamovská, followed by Peťa Růžičková and Verča Šimková. I'm glad I made it to the representation, unfortunately there will be but one more competition for us, the European Championship in Munchen at the end of August.
Finále začíná od 18 h, ale skrz okna začíná svítit sluníčko. A sakra, říkám si. Nervózita ze mě jako obvykle spadne, jakmile vyběhnu pod první boulder. Jednička peklo start, neustojím řezku na trojúhelníku, pak se to snažím ojebat, ale nedávám. Ve dvojce padám dvakrát z topu, chtělo to přilézt s více magnéziem nebo víc zabrat - škoda. Ve trojce nějak nepochopím nástup, nastupuji až ke konci limitu, za mě jediná chyba, kterou jsem na závodech udělal. Čtyřka je jeden silový krok do golfů a pak přes malé lišty do oblého topu, ze kterého ještě jednou spadnu.
Celkově obsazuji šesté místo, zklamání veliké, ale beru to sportovně. Kluci to staví šikovně, čistá síla zdaleka nestačí, chce to dost techniky a trochu technickou sílu (to je teda výraz :). S přehledem a velkým náskokem vyhrává Adam, ten je úplně jinde, druhý skončí Rishat, jeho nejlepší umístění na ČP, a třetí Kuba Konečný, pro něho taky nejlepší výsledek - gratuluji klukům. V holkách vyhrává Eliška Adamovská před Peťou Růžičkovou a třetí místo je pro Verču Šimkovou. Jsem rád, že jsem se nominoval do reprezentace, škoda, že pro nás je už jen jeden závod v Evropě, a to ME Mnichov koncem srpna.
Finále 1
Finále 2
Finále 3
Finále 4
The next Czech Cup in bouldering took place in Ostrava, the competition starts having a solid tradition here. There are 8 boulders in the qualification, which is amazing, much better than just the six of them. I struggle a bit the boulder with the black Flatholds gives me a hard time. In total I finish 7 boulders, and only the vertical stops me. The guys find a shortcut method but I can't keep the hold long enough and then I run out of the time. However, it is still enough to get to the final from the 5th place. Chválič wins the qualification, having eight tops, and is followed by Adam, who needed one more attempt than him.
The final starts at 6 p.m. but the sun starts shining through the windows. Damn it. As usual I stop being nervous once I start climbing the first boulder. Number one has an awful start, I can't hold on the triangle, so I try to find some trick but all in vain. With the second boulder I fall from the top twice. Either I should have climbed with more chalk or make more effort, it's pity. With the third boulder I somehow don't get when to start and start climbing almost at the end of the limit, which I think is the only mistake I made at this competition. Number four has a power move to the golf holds and then goes over the small ledges to the round top from which I fall once.
In all, I am 6th and quite disappointed by my results but I take it as a man. The guys really can build pretty toigh boulders, pure muscle isn't enough, it also requires plenty of technique and a bit of "technical muscle". Adam wins with a great lead, he is somewhere else completely than the rest of us. Rishat is second, it's his best performance at the Czech Cup so far, and Kuba Konečný is third, for him, this is the best score as well. Congratulations to the guys. In the girls' category the winner is Eliška Adamovská, followed by Peťa Růžičková and Verča Šimková. I'm glad I made it to the representation, unfortunately there will be but one more competition for us, the European Championship in Munchen at the end of August.
pátek 5. května 2017
Výrova skála nedaleko Perštejna
Výletníci
V plánu mám také navštívit Výrovu skálu, kterou jsem si našel na mapy.cz. Pěkná převislá skála, pevný matroš a v levé časti se na mě směje krásná a těžká linka, s malými chyty ve velkém převisu, paráda. Jedinou vadou na kráse je, že člověk leze kousek nad zemí s ubíhajícím svahem. Projekt jsem zatím zkoušel dva dny, zkrokováno je, tak uvidíme. Podařilo se mi udělat aspoň jednu linku - Primetime 7C+.

1. Projekt
2. Primetime 7C+
During the holidays I plan to have a trip with Peťa. First we go to the Lysice chateau with its beautiful blooming garden and then to the Perštejn castle, walking there is very nice, too.
I also plan to visit Výrova skála, the rock that I found at the mapy.cz website. A nice overhanging rock, a solid stone with a beautiful and difficult line on its left, with tiny holds in an overhang - great! The only flaw is that one climbs just a bit above the ground, with the slope underneath. I have been trying this project for two days, I have done all the single moves, so we'll see. At least I finished another line called Primetime 7C+.
středa 26. dubna 2017
Po dlouhé době v krasu
Po dost dlouhé době jsem zavítal do Krasu, parťáka mi dělá Magnus, který je teď na vojenském výcviku ve Vyškově :). Jedeme do Sloupu a hned mažeme do jeskyně starých skal. Po rozlezu dávám Paradontaxe od bráchy a pokukuji po Jaxitaxovi. Zkouším ho přes spoďáky a po pár pokusech je to tam, originál ještě musí počkat. Leze se jako Paradontax s tím, že se člověk nenatáhne rovně do police, ale hrne to doleva do dírky a přes stisk doleva do topu Idefixe, klasa něco okolo 8A.
Magnus mezitím dává nepříjemný Jepičí Život a přesouvá se vedle na Panoramixe. Kroky vymýšlí hodně zajímavě, hlavně pravou patu, a prvním ostrým dává. Tak to má být: rychle a efektivně. Přesuneme se na Indii, kde je novinka od Martina Švece, Smrad Dálek. Hezká linka. Po chvíli se mi daří varianta ze stoje, ale ze sedu je to jiná písnička, navíc dva chyty jsou dost silně vlhké. Pomáhá mi tekuťák a po pár pokusech se štěstím dávám, za mě solidní 8A.
Jsme už dost unavení, tak mažeme nazpět do Brna.
After some time I visited Kras again. Magnus, who is currently undergoing the army training in Vyškov, was my buddy on this trip. We drive to Sloup and hurry to the cave of the old rocks. After a warm up I send the Paradontax boulder by my brother and I also check out Jaxitax. I try to climb it using the underclings and after few attempts I've got it. The original version must wait, though. The climb is very similar to Paradontax but instead of reaching straight to the shelf, one pushes to the hole in the left and then to the top of Idefix. The grade is possibly an 8A.
In the meantime Magnus climbs the unpleasant Jepičí Život boulder and moves to Panoramix. His moves are really interesting, the right heel in particular is impressive. He finishes at the very first attempt - that's how it should be done: quickly and efficiently. We then move to Indie and the new boulder by Martin Švec: Smrad Dálek, a really nice line. After a while I climb it from standing, but the version from sitting is much more difficult. On the top of that, two holds are pretty moist. The liquid chalk is a great help, though, and few attempts later I'm lucky enough to finish. It is a solid 8A.
We are exhausted so we hurry back to Brno.
Magnus mezitím dává nepříjemný Jepičí Život a přesouvá se vedle na Panoramixe. Kroky vymýšlí hodně zajímavě, hlavně pravou patu, a prvním ostrým dává. Tak to má být: rychle a efektivně. Přesuneme se na Indii, kde je novinka od Martina Švece, Smrad Dálek. Hezká linka. Po chvíli se mi daří varianta ze stoje, ale ze sedu je to jiná písnička, navíc dva chyty jsou dost silně vlhké. Pomáhá mi tekuťák a po pár pokusech se štěstím dávám, za mě solidní 8A.
Jsme už dost unavení, tak mažeme nazpět do Brna.
After some time I visited Kras again. Magnus, who is currently undergoing the army training in Vyškov, was my buddy on this trip. We drive to Sloup and hurry to the cave of the old rocks. After a warm up I send the Paradontax boulder by my brother and I also check out Jaxitax. I try to climb it using the underclings and after few attempts I've got it. The original version must wait, though. The climb is very similar to Paradontax but instead of reaching straight to the shelf, one pushes to the hole in the left and then to the top of Idefix. The grade is possibly an 8A.
In the meantime Magnus climbs the unpleasant Jepičí Život boulder and moves to Panoramix. His moves are really interesting, the right heel in particular is impressive. He finishes at the very first attempt - that's how it should be done: quickly and efficiently. We then move to Indie and the new boulder by Martin Švec: Smrad Dálek, a really nice line. After a while I climb it from standing, but the version from sitting is much more difficult. On the top of that, two holds are pretty moist. The liquid chalk is a great help, though, and few attempts later I'm lucky enough to finish. It is a solid 8A.
We are exhausted so we hurry back to Brno.
středa 19. dubna 2017
Velikonoce na Jihu Čech
O Velikonocích jsme s Peťou měli naplánovaný výlet do Jižních Čech a okolí. Strategicky máme ubytování ve Vyšším Brodě. Jedeme už v pátek z Brna, po cestě se stavujeme na projekt v Dobré Vodě a potkáváme legendu Vysočiny, Tondu Páleníčka. Tonda zkouší Žílu, vidím, že tady vznikl pod klíčovým místem nový chyt, takže klasa - otazník? Projekt mi moc nejde, je to fakt HARD krok. Pokračujeme výletem do Krapounu, kde je krásná vlaková zastávka v lese, a k večeru jsme ve Vyšáku.
V sobotu ráno běžím do kopce v Loučovicích, nejdříve zkusím projekt na Piškot, dost dlouhý nátah, nebo noha ve stropě - těžký projekt! Dále okukuji projekt snů, ale nakonec raději zvolím projekt Ukřižovaný Černý Vasil. Na začátku je velmi těžká noha a dost těžká rozpažka, další dva silové kroky a výlez, po hodině, je to tam.
Jdu po hřebeni až k Sendviči. Tady se zakousnu do boulderu od Suka - Z Mrtvých Vstání (nebo taky psáno Díra Po Suku). Hustej Pure bouldering bez omáčky, dost dlouho ladím kroky a než vůbec udělám první, dost se nadřu. Jednou se mi ho povede udělat, ale stopku mi dává snad ještě těžší letecký krok do hrany, připomíná mi to Včelí Kyt na Boru. No, trochu si zanadávám, protože se opět trápím s prvním krokem, naštěstí po nějakém čase dávám první krok a už udržím i ten další, klasa určo 8A+ :)
Třešničkou dne je Porcelán, hustej kolmáč. Odpoledne pěkná procházka z Lipna až ke hrázi.

Na Lipně, za námi běžící Emil :)
V neděli si děláme procházku Opatskou naučnou stezkou ve Vyšáku, tu fakt doporučuji, je to moc hezké. Odpoledne je dost zataženo, ale podmínka jako lusk. Spěchám k projektu na Slimáku. Ze stoje celkem těžký font. Ze sedu je to jiná písnička, hodně silový bočák a na hraně lišty nic moc, pak dost těžké vypuštění noh a dost nepříjemným Vildovým fontem na vrchol. Po delší době se mi boulder daří přelézt, mám radost:)
Pokukuji ještě po boulderu vedle od Vildy Chejna - Nalle. Dost silový krok za spoďák mi dává zabrat, po chvíli krokuji a mezitím přichází Michal Makuša. Dávám ostrý pokus a je to doma, klobouk dolů, Vildo, pěkný boulder, po chytech v převisu. Poslední zastávkou je sektor nad Pramenem, kde mám vyhlídnutý boulder Madla Z Madla ze sedu. Start docela jde, ale pak s velmi těžkou nohou je dost těžký přískok a brutální krok doprava do madla. Daří se mi boulder dát těsně před lehkým deštěm, je to taková pěkná tečka za tímto výjezdem.
V pondělí navštívíme ještě Čertovu skálu, pěkná vyhlídka, a mažem do Brna.
For Easter Peťa and me planned a trip to South Bohemia. Strategically, we made our "base camp" in Vyšší Brod. On Friday we set off from Brno and on our way we make a stop at the project at Dobrá Voda where we meet the legendary climber of Vysočina, Tonda Páleníček. Tonda tries Žíla, I can see a new hold had appeared under the crux, so the grade is a big question right now. I don't do very well with my project, the move is really HARD. Then we hike to Krapoun, to a beautiful train station in the woods and by the evening we arrive to Vyšší Brod.
On Saturday I run to the hills near Loučovice, first trying the project at Piškot, which requires either a reeeeally long reach or putting foot on the ceiling - a tough project, really. Then I check my dream project but eventually I prefer another one, named Ukřižovaný Černý Vasil. The foot move at the beginning is pretty hard, and so is the both-hand-reach that follows. Then there are other two power moves and the finish. After an hour I finally got it.
I walk over the ridge towards the Sendvič rock. There I start with the boulder by Suk: Z Mrtvých Vstání (also tagged Díra Po Suku). A really cool pure bouldering without any unnecessary fluff in it, it takes me a while to figure out the moves and I must work pretty hard to do the first one at all. I manage to do it once but I'm almost immediately stopped by an even harder move to the edge. It reminds me of the Včelí Kyt boulder at Bor. I swear a lot as the first move gives me hard time, fortunately after some time I get over it as well as over the one that follows - the grade is definitely an 8A+ :)
The highlight of the day is Porcelán, a cool vertical boulder. In the afternoon we have a nice walk from Lipno all the way to the dam.
On Sunday we take a walk along the Opatská náučná stezka trail in Vyšší Brod, I can recommend this one, it's really nice. In the afternoon the weather is quite cloudy but the conditions are great so I hurry to the project at Slimák. The standing version is tough, from sitting it is something completely different - a power side pull and a bit of struggle at the edge of the ledge, after that one has to drop legs and get over the unpleasant finish to the top. After a while I finally manage to climb this boulder and I'm very happy about it:)
I also check the nearby boulder by Vilda Chejn - Nalle. Quite a power move over an undercling makes me sweat but few moments later I have the moves done and in the meantime Michal Makuša comes. I make a serious attempt and here I am - thumbs up, Vilda, a good overhanging boulder. My last stop is the sector above Pramen where I want to try Madla Z Madla from sitting. The beginning seems ok but the following jump with a hard foot is very hard and so is the following move to the bucket at right. I finish the boulder right before it starts raining - a good ending to this trip.
On Monday we enjoy the view of Čertova skála and then we hurry back to Brno.
V sobotu ráno běžím do kopce v Loučovicích, nejdříve zkusím projekt na Piškot, dost dlouhý nátah, nebo noha ve stropě - těžký projekt! Dále okukuji projekt snů, ale nakonec raději zvolím projekt Ukřižovaný Černý Vasil. Na začátku je velmi těžká noha a dost těžká rozpažka, další dva silové kroky a výlez, po hodině, je to tam.
Jdu po hřebeni až k Sendviči. Tady se zakousnu do boulderu od Suka - Z Mrtvých Vstání (nebo taky psáno Díra Po Suku). Hustej Pure bouldering bez omáčky, dost dlouho ladím kroky a než vůbec udělám první, dost se nadřu. Jednou se mi ho povede udělat, ale stopku mi dává snad ještě těžší letecký krok do hrany, připomíná mi to Včelí Kyt na Boru. No, trochu si zanadávám, protože se opět trápím s prvním krokem, naštěstí po nějakém čase dávám první krok a už udržím i ten další, klasa určo 8A+ :)
Třešničkou dne je Porcelán, hustej kolmáč. Odpoledne pěkná procházka z Lipna až ke hrázi.
Na Lipně, za námi běžící Emil :)
V neděli si děláme procházku Opatskou naučnou stezkou ve Vyšáku, tu fakt doporučuji, je to moc hezké. Odpoledne je dost zataženo, ale podmínka jako lusk. Spěchám k projektu na Slimáku. Ze stoje celkem těžký font. Ze sedu je to jiná písnička, hodně silový bočák a na hraně lišty nic moc, pak dost těžké vypuštění noh a dost nepříjemným Vildovým fontem na vrchol. Po delší době se mi boulder daří přelézt, mám radost:)
Pokukuji ještě po boulderu vedle od Vildy Chejna - Nalle. Dost silový krok za spoďák mi dává zabrat, po chvíli krokuji a mezitím přichází Michal Makuša. Dávám ostrý pokus a je to doma, klobouk dolů, Vildo, pěkný boulder, po chytech v převisu. Poslední zastávkou je sektor nad Pramenem, kde mám vyhlídnutý boulder Madla Z Madla ze sedu. Start docela jde, ale pak s velmi těžkou nohou je dost těžký přískok a brutální krok doprava do madla. Daří se mi boulder dát těsně před lehkým deštěm, je to taková pěkná tečka za tímto výjezdem.
V pondělí navštívíme ještě Čertovu skálu, pěkná vyhlídka, a mažem do Brna.
On Saturday I run to the hills near Loučovice, first trying the project at Piškot, which requires either a reeeeally long reach or putting foot on the ceiling - a tough project, really. Then I check my dream project but eventually I prefer another one, named Ukřižovaný Černý Vasil. The foot move at the beginning is pretty hard, and so is the both-hand-reach that follows. Then there are other two power moves and the finish. After an hour I finally got it.
I walk over the ridge towards the Sendvič rock. There I start with the boulder by Suk: Z Mrtvých Vstání (also tagged Díra Po Suku). A really cool pure bouldering without any unnecessary fluff in it, it takes me a while to figure out the moves and I must work pretty hard to do the first one at all. I manage to do it once but I'm almost immediately stopped by an even harder move to the edge. It reminds me of the Včelí Kyt boulder at Bor. I swear a lot as the first move gives me hard time, fortunately after some time I get over it as well as over the one that follows - the grade is definitely an 8A+ :)
The highlight of the day is Porcelán, a cool vertical boulder. In the afternoon we have a nice walk from Lipno all the way to the dam.
On Sunday we take a walk along the Opatská náučná stezka trail in Vyšší Brod, I can recommend this one, it's really nice. In the afternoon the weather is quite cloudy but the conditions are great so I hurry to the project at Slimák. The standing version is tough, from sitting it is something completely different - a power side pull and a bit of struggle at the edge of the ledge, after that one has to drop legs and get over the unpleasant finish to the top. After a while I finally manage to climb this boulder and I'm very happy about it:)
I also check the nearby boulder by Vilda Chejn - Nalle. Quite a power move over an undercling makes me sweat but few moments later I have the moves done and in the meantime Michal Makuša comes. I make a serious attempt and here I am - thumbs up, Vilda, a good overhanging boulder. My last stop is the sector above Pramen where I want to try Madla Z Madla from sitting. The beginning seems ok but the following jump with a hard foot is very hard and so is the following move to the bucket at right. I finish the boulder right before it starts raining - a good ending to this trip.
On Monday we enjoy the view of Čertova skála and then we hurry back to Brno.
úterý 11. dubna 2017
První svěťák Meiringen
Vzpomínky na minulý rok byly úžasné, pro mě životní úspěch. Byl jsem těsně za branami semifinále, navíc brácha a jeho druhé místo... pro tohle člověk žije :) Těším se na tento závod hodně, forma i odpočatost jsou na ideální úrovni. Ve čtvrtek se zaregistrujeme a hned následuje přivítání, skvělý raut a protest skoro všech závodníků proti zpoplatnění live streamu.
V pátek se cítím relativně dobře, startuji dost vepředu, protože mám pár bodů z minulého roku, navíc je perfektní podmínka. Jsme nadšeni, že je konečně dost převisů.
Jednička silový nářez přes kráter, nejdříve nevím, jak udělat první krok, chce to zabrat, ale těžká zóna mi dává stopku, tady jsem slabej. Dvojka peklo, sklopená struktura s dobrou patou a špičkou, ale zóna těžká, padám z ní jak hruška. Trojka kolmáč, pro mě nelezitelný, tak rád bych se naučil postavit se na struktury, ale jak? Čtyřka je krásná silovka, jen to lezu blbě, zkouším to skokem hned, ale spodní Flathold se má přebrat a přes další do malé zóny, pak si pohlídat nelehký závěr. Pětka, krásný double skok, ale trochu chybí v udržení zóny, zbytek boulderu za odměnu, prakticky jeden těžký dvojkrok.
Super: pěkné bouldery, takové silově-technické, vůbec jsem si to ale lezecky neužil, necítíl jsem nikde, že jsem pořádně zabral. Chybí hodně pohybů v těle a lépe přemýšlet. Celkově dvě zóny jsou hodně málo, stačí mi to na 89.-.90. místo, bouldery lehčí než minulý rok, za mě lepší forma než minulý rok, ale mnohem horší výsledek. Docela to nechápu, jsem hodně zklamaný, chce to změnu: trénovat jen sílu opravdu nestačí. S Chváličem a bráchou něco plánujeme, tak snad nezůstane jenom u řečí. Jak říkal Chválič, chtěl bych si užít boj o semifinále, i když se tam třeba v životě nedostanu, chtěl bych si ten boj mnohem víc užít.
V sobotu fandíme bráchovi, ale bohužel tentokrát to na finále nestačilo, snad se mu bude dařit na dalších svěťácích v Asii. Příští svěťák je pro mě až ten poslední, Mnichov, je to zároveň ME, kde budou startovat všichni, takže pro favority to bude mnohem těžší, s příslušníky mimo Evropu. Za mě velká degradace ME, k čemu to je? Ale to je otázka pro IFSC, velká ostuda papalášů.

Kvalda 1

Kvalda 3

Protest proti zpoplatnění live streamu 20 Euro za měsíc

S klukama dáváme v sobotu po kvaldě aspoň klikovou session
The memories of the last year are great, it was my life success and I was really close to the semifinal. Also there was my bro and his second place - these are the moments to live for :) I'm looking forward to this competition a lot, I've had enough rest and am in a good shape. On Thursday we register for the competition and right after that there is the opening ceremony with the protest of nearly all the participants against charging the live stream.
On Friday I feel quite ok. I start quite early and the conditions are very good. We are happy to finally have enough overhangs.
The first boulder is a power thing over a big hole, first I can't get over the first move and then I'm stopped by the zone. I'm too weak for this one. Number two is a pure hell, a slated structure with a good heel and toe, but the zone... oh my. I fall. The third boulder is a vertical - mission impossible for me: I really would like to know how to stand on the structures. Number four is a nice power boulder but I climb it all wrong - I try to jump right at the beginning but one should rather grab the low flathold, reach the zone and watch the finish. The fifth boulder has a cool double jump, the rest of it is easy, it really is about this one hard double move.
Great, the boulders are really cool, requiring both strength and techniqe. However, I didn't enjoy it as a climber - I couldn't push really hard - I need to learn lots of moves and think more. My two zones aren't that much - in the end I'm 89th - 90th. The boulders seem easier and I'm in a better shape than last year but my results are much, much worse, I don't get it. I have to change the way I train, pure strength training isn't enough anymore. I have my plans regarding this, together with Chválič and my bro, so let's hope we get further than to the talking. As Chválič said, I'd like to enjoy the struggle for the semifinal more - even if I didn't pass I would like to give it all I have. On Saturday we cheer Martin but this time he doesn't get to the final. Hopefully he'll do better in the World Cups in Asia. For me the next World Cup will be the last one, the one in Munchen, which is an European Championship at the same time. Everyone will take part and the favorites will have to compete with the non-European climbers, too. In my view this is a great mistake, ruining the European Championship - what exactly is this for? But this question should go to IFSC. What a shame...
V pátek se cítím relativně dobře, startuji dost vepředu, protože mám pár bodů z minulého roku, navíc je perfektní podmínka. Jsme nadšeni, že je konečně dost převisů.
Jednička silový nářez přes kráter, nejdříve nevím, jak udělat první krok, chce to zabrat, ale těžká zóna mi dává stopku, tady jsem slabej. Dvojka peklo, sklopená struktura s dobrou patou a špičkou, ale zóna těžká, padám z ní jak hruška. Trojka kolmáč, pro mě nelezitelný, tak rád bych se naučil postavit se na struktury, ale jak? Čtyřka je krásná silovka, jen to lezu blbě, zkouším to skokem hned, ale spodní Flathold se má přebrat a přes další do malé zóny, pak si pohlídat nelehký závěr. Pětka, krásný double skok, ale trochu chybí v udržení zóny, zbytek boulderu za odměnu, prakticky jeden těžký dvojkrok.
Super: pěkné bouldery, takové silově-technické, vůbec jsem si to ale lezecky neužil, necítíl jsem nikde, že jsem pořádně zabral. Chybí hodně pohybů v těle a lépe přemýšlet. Celkově dvě zóny jsou hodně málo, stačí mi to na 89.-.90. místo, bouldery lehčí než minulý rok, za mě lepší forma než minulý rok, ale mnohem horší výsledek. Docela to nechápu, jsem hodně zklamaný, chce to změnu: trénovat jen sílu opravdu nestačí. S Chváličem a bráchou něco plánujeme, tak snad nezůstane jenom u řečí. Jak říkal Chválič, chtěl bych si užít boj o semifinále, i když se tam třeba v životě nedostanu, chtěl bych si ten boj mnohem víc užít.
V sobotu fandíme bráchovi, ale bohužel tentokrát to na finále nestačilo, snad se mu bude dařit na dalších svěťácích v Asii. Příští svěťák je pro mě až ten poslední, Mnichov, je to zároveň ME, kde budou startovat všichni, takže pro favority to bude mnohem těžší, s příslušníky mimo Evropu. Za mě velká degradace ME, k čemu to je? Ale to je otázka pro IFSC, velká ostuda papalášů.

Kvalda 1


Protest proti zpoplatnění live streamu 20 Euro za měsíc

S klukama dáváme v sobotu po kvaldě aspoň klikovou session
The memories of the last year are great, it was my life success and I was really close to the semifinal. Also there was my bro and his second place - these are the moments to live for :) I'm looking forward to this competition a lot, I've had enough rest and am in a good shape. On Thursday we register for the competition and right after that there is the opening ceremony with the protest of nearly all the participants against charging the live stream.
On Friday I feel quite ok. I start quite early and the conditions are very good. We are happy to finally have enough overhangs.
The first boulder is a power thing over a big hole, first I can't get over the first move and then I'm stopped by the zone. I'm too weak for this one. Number two is a pure hell, a slated structure with a good heel and toe, but the zone... oh my. I fall. The third boulder is a vertical - mission impossible for me: I really would like to know how to stand on the structures. Number four is a nice power boulder but I climb it all wrong - I try to jump right at the beginning but one should rather grab the low flathold, reach the zone and watch the finish. The fifth boulder has a cool double jump, the rest of it is easy, it really is about this one hard double move.
Great, the boulders are really cool, requiring both strength and techniqe. However, I didn't enjoy it as a climber - I couldn't push really hard - I need to learn lots of moves and think more. My two zones aren't that much - in the end I'm 89th - 90th. The boulders seem easier and I'm in a better shape than last year but my results are much, much worse, I don't get it. I have to change the way I train, pure strength training isn't enough anymore. I have my plans regarding this, together with Chválič and my bro, so let's hope we get further than to the talking. As Chválič said, I'd like to enjoy the struggle for the semifinal more - even if I didn't pass I would like to give it all I have. On Saturday we cheer Martin but this time he doesn't get to the final. Hopefully he'll do better in the World Cups in Asia. For me the next World Cup will be the last one, the one in Munchen, which is an European Championship at the same time. Everyone will take part and the favorites will have to compete with the non-European climbers, too. In my view this is a great mistake, ruining the European Championship - what exactly is this for? But this question should go to IFSC. What a shame...
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)