neděle 19. června 2016

Hudy Cup 2016

Na Hudy Cup se hodně těším, byl jsem na minulých dvou ročnících a vždy byly skvělé. Hlavně v roce 2010 vyšlo vše suprově, krásné bouldery, super počasí a tenkrát jsem skončil na druhém místě.

Jedeme s mojí Peťulkou brzy ráno, tak akorát vše stíháme a před desátou už ladím první boulder. Během šesti závodních hodin je bohužel docela teplo a do toho nás ještě trápí déšť. Mně se moc nedaří, v teple mi to moc nejde, sice vylezu na Flash Pračlověka, pro mě spíš 7C a Pazourek se stejnou klasifikací. Ještě zkouším další dvě jiná 7C, ale dávají mi krutou stopku. Volám Džanglímu, jestli vůbec bude finále a kolik lidí postupuje, protože si říkám, že to asi na postup stačit nebude.

Nakonec postupuje 8 lidí a mně to těsně vychází. Kluci zachraňují dva finálové bouldery, ale bohužel zase začíná pršet a start finále se opět odkládá. Po chvíli i přes déšť lezeme pod plachtou. Bohužel déšť sílí a všichni finalisté nestihnou první boulder dokončit. Finále se ruší a platí výsledky z kvalifikace. Vyhrává Martin Spilka, který volí výbornou taktiku a výběr boulderů, za ním je Honza Jeliga a třetí Staňo Klimo. Brácha má jako jediný dvě 8A a šetří se na finále, do kterého postupuje ze 4. místa, ale příroda chtěla jinak a tento výsledek byl konečný. Já obsazuji 7. místo a jsem docela spokojený, v těch ostatních 7céčkách jsem nechal všechno, dnes na víc nebylo. Večer je pěkná párty, těším se na podzim i na lepší podmínku...

I'm looking forward to Hudy Cup a lot – I was there last two years and it was awesome. The year 2010 in particular was great - nice boulders, good weather and I ended up second then. 
 
Me and Peťa set off early in the morning and before 10 a.m. I'm at my first boulder. Unfortunately it's quite hot and on the top of that it's raining. Even though I climb Pračlověk 7C and Pazourek 7C, I'm not doing very well – I don't like being hot. I try other two 7Cs in vain and then I call Džanglí if the final will take place and how many people will pass as I don't think my performance will be enough for it.

In the end 8 people pass and for me it's really close. The guys save two final boulders, but unfortunately it starts raining again and the final is postponed. After a while we start climbing under canvas, but the rain gets stronger and not all the finalists can climb the boulder. So the final is cancelled and the qualification results are what counts – Martin Spilka wins, followed by Honza Jeliga and Staňo Klimo. My brother is the only one who has two 8As and passes from the fourth C place and I am 7th. I'm quite satisfied with the result, I gave the 7Cs all I had today. We have a good party in the evening and I'm looking forward to the autumn and better conditions.

Žádné komentáře:

Okomentovat