čtvrtek 24. května 2018

Další dvě návštěvy ve Sloupu

Opět jsem v krátké době zavítal na "boulderovku" do Starých. První návštěva nic moc, beru to více jako trénink. Na druhou návštěvu mám připraveno něco na přelezení. Povede se mi spojení Jepičího Života a Hypochondrie (jasné 8A). Jde o delší lezení okolo 10 kroků, padá se na konci, kde je potřeba závěrečná pumpa ze spoďáku. Boulder jsem zkoušel tři dny, nutno podotknout, že vždy ke konci, takže síla už nebyla, dnes dávám rychle - na druhý pokus.Další jasný cíl z minula je H5N2 Low start (start obě ruce ve spoďáku dole) nejtěžší je hrozný nástřel ze spoďáku (5 dní pokusů a nic), zkusím bráchy betu - taky hodně silovou přes výměnu v bočáku - je to mnohem jistější, ale než se z toho člověk vymotá, síly ubývají, ještě spadnu o dva kroky dále. Dnes ale po 1,5 hodině držím dobrou topovou polici a je hotovo, klasa těžší 8A+ nebo za sebe jsem nahodil 8A+/8B, uvidíme.

Poslední dobou se snažím více trénovat - silová cvičení, ráno Staré skály, odpoledne druhá fáze na boulderovce... Snad to moje tělo vydrží, Amerika se totiž blíží... 
Within a short time period I made two other visits to the "gym" at Staré again. The first session wasn't very successful, I take it more as a training. But at least I am well prepared for the next visit. I successfully link Jepičí Život and Hypochondrie (a clear 8A). It's a long climb, about 10 moves and it is easy to fall at the end. I've been trying to climb this boulder for three days but each time it was towards the end of the session and I was too tired to finish. Today I'm done with it quickly, I need just two attempts.

My next goal is H5N2, low start (starting with both hands holding the undercling at the bottom). The part with an undercling is hardest of all (it cost me 5 days of fruitless attempts), I tried my brother's beta which requires lots of strength, there is a switch in the side pull and it's more stable, but before I got over this part all the power was gone and I fell two moves back. But today I hold the top ledge after about an hour and a half - and that's it. Its grade is a harder 8A+ or maybe 8A+/8B.

Lately I'm trying to train harder - I have some strength training, I go to Starý skály in the morning and in the afternoon I train at the gym... I hope my body will keep up with me, America is coming soon...

Žádné komentáře:

Okomentovat