středa 1. března 2023

ČP Jungle

V sobotu proběhl první závod tohoto roku. Jedná se o nominační závody a tradičně se konají na reprezentační boulderovce v Jungli v Letňanech. V kvalifikaci dám tři silové bouldery, nejvíce potěší kampusová čtyřka, kterou vylezu jen já s bráchou. Ostatní tři kolmice mě trápí, dva koordinační skoky nedokážu dobře sladit a ve třetím padám z topu. Štěstí stojí při mně a postupuji z posledního 8. místa, samozřejmě nejlepší výchozí pozice do finále. 

Na finále miluju pěminutovou výzvu, mám tenhle formát moc rád. V jedničce kazím nástup, pak se probiju až do topu. Dvojka se mi nedaří rychlýma rukama přehopsat a vymýšlím jinou kampus metodu s vypuštěním nohou – asi největší radost dne: přijít na to během 5 minut, jsem rád. Ve trojce opět kazím nástup, potom se blbě porovnám pod zónou a padám, dalším pokusem si to pohlídám. Čtyřka rozhoduje jak o vítězi, tak o stupních vítězů, podaří se mi odpálit skok do zóny, bohužel potom nejsem schopný ustát malé stupy a bez šance si pohladím top. 

Vyhrává Jáchym Cink, brácha je druhý. Šíma má stejný zápis na topy jako já, ale má mnohem méně pokusů na zóny, celkově tedy beru čtvrté místo. Kdyby mi to někdo před závody řekl, bral bych to všemi deseti, ale po finále je to určitě zklamání. Nedokázal jsem jeden pokus ubrat, abych se dostal na stupně vítězů, snad se Štěstěna někdy otočí. Tak příští víkend opět tady...


                                                                 Foto: Petr Chodura

The first competition of the year took place on Saturday. As usual it took place at the Jungle gym in Letňany. In the qualification, I finish three power boulders, my biggest achievement is the campus climb number four, which only my brother and me managed to finish. The other three verticals are bad, I can't do the two coordination jumps well and I fall from the top of the third boulder. Luck is on my side, though, and I advance from the last 8th place – obviously the best starting position for the final. 

I love the 5-minute challenge of the final, I really like this style of competition. I mess up the start in the first boulder, but then I make my way to the top. I can't do the jump in number two with fast hands, so I make up another campus method with dropping my feet, it's probably the highlight of the day for me, I'm glad I figured it out in 5 minutes. In the third boulder the start is bad again, during the next attempt I mess up the part under the zone and fall, so after that I'm extra careful. The fourth boulder is crucial and it influences the final results, I manage to do the jump into the zone, unfortunately, after that I'm not able to hold on the small footholds and I just briefly touch the top. 

 Jáchym Cink wins, followed by my brother. Šíma has the same score of tops as me, but he needed much less attempts to reach the zones, so in total I take fourth place. If someone had told me this before the competition, I would be super happy about such result, but after the finals I'm a bit disappointed. If only I needed one less attempt, I would be among the first three. Maybe luck will turn around next weekend...

Žádné komentáře:

Okomentovat